Podujatia ÚĽUV

Výstavy vo vlastných galerijných priestoroch a výstavy určené pre zahraničie predstavujú stálu kultúrno-propagačnú činnosť ÚĽUV už šesť desaťročí. Viaceré z podujatí ÚĽUV majú opakujúci sa charakter. Už po dvadsať rokov organizujeme v Bratislave festival tradičných remesiel a ľudových výrob Dni majstrov ÚĽUV. V dvojročnom rytme sa striedajú súťaže, vypisované ÚĽUV-om pre mladých profesionálnych dizajnérov a pre žiakov základných škôl a ZUŠ.

Archív


remeslo x dizajn = <3

Wood
Výstavy
Vŕbové prútie, koža, sklo, keramika a textil sú prírodné materiály, ktorými sa v nastávajúcich troch mesiacoch zaplnia priestory Dizajn štúdia ÚĽUV. Návštevníci výstavy budú mať možnosť obdivovať prepojenia remesla a dizajnu vo výsledkoch tvorivých dielní a spoluprác študentov dizajnu Fakulty architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave a majstrov remeselníkov zo Slovenska a z Čiech.
Dizajn štúdio ÚĽUV
13.09.2023 - 10.12.2023

Pramene v premene

Wood
Výstavy
Výstava sa zameriava na tradičnú textilnú tvorbu ovplyvnenú súčasnosťou. Prináša práce dvoch čerstvých absolventiek textilných ateliérov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ktoré reflektujú ich vlastné, ale aj všeobecné spoločenské tradície – napríklad tkanie či prípravu svadobnej výbavy.
Dizajn štúdio ÚĽUV
14.06.2023 - 08.09.2023

Kyjatické inšpirácie

Wood
Výstavy
Drevené výrobky z obce Kyjatice najvýraznejšie reprezentuje kyjatická hračka, hoci jej obyvatelia už na počiatku 19. storočia vyrábali z bukového dreva predovšetkým nábytok a hračka bola len doplnkovým sortimentom. Obe sú vizuálne charakteristické rytým geometrickým a lineárnym dekórom.
Dizajn štúdio ÚĽUV
05.04.2023 - 04.06.2023

Inovať

Wood
Výstavy
Výstava INOVAŤ v Dizajn štúdiu ÚĽUV je druhou samostatnou prezentáciou študentov, pedagógov a absolventov ateliéru Inovácia, ktorý existuje od roku 2005 a funguje v rámci Katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (Fakulta umení TUKE). Výstava zaznamenáva dianie v ateliéri v období rokov 2013 až 2022 s dôrazom na najnovšiu tvorbu.
Dizajn štúdio ÚĽUV
28.09.2022 - 16.12.2022

Dialogue

Wood
Výstavy
Dizajn štúdio ÚĽUV ponúka priestor začínajúcim i renomovaným dizajnérom, remeselníkom či výtvarníkom tvoriacim v rôznych oblastiach autorského dizajnu. Tento raz je v hľadáčiku tvorba z dielní študentov a absolventov autorského šperku v širokej škále foriem i materiálov ako napr. kov, zrkadlo, sklo, smalt, plast, textil, pierka, vlasy či micelárne huby, spracované rôznymi technikami.
Dizajn štúdio ÚĽUV Bratislava
09.09.2022 - 25.09.2022

Médium Textilu | Koexistencia dvoch svetov

Wood
Výstavy
Dve polohy textilu, ktoré reflektujú toto médium v jeho diametrálne rozdielnych možnostiach. Aj takto by sme mohli v skratke priblížiť obsah výstavy v Dizajn štúdiu ÚĽUV. Svoju tvorbu tu prezentujú dve absolventky Ateliéru textilnej tvorby v priestore VŠVU v Bratislave.
Dizajn štúdio ÚĽUV Bratislava
08.06.2022 - 05.09.2022

Identita.sk

Wood
Výstavy
ÚĽUV v spolupráci s Fakultou architektúry a dizajnu STU v Bratislave otvára výstavu s názvom Identita.sk. Prezentuje tradície našej materiálnej kultúry a prostredníctvom ilustrovaných príkladov zároveň rôzne prístupy a kreatívne stratégie, ktorými sa regionálne prvky môžu transformovať alebo adaptovať do súčasného života.
Dizajn štúdio ÚĽUV Bratislava
12.11.2021 - 28.02.2022
ÚĽUV