Kontakty

Kontakty
Termín
pondelok – piatok, 23.02.2024 - 19.04.2024, 13.00 – 17.00 hod.
Miesto
Galéria ÚĽUV Košice
Adresa
Mäsiarska 52, Košice
Zobraziť na mape
Vstup
voľný

Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Košice v rámci dlhodobej spolupráce so Školou umeleckého priemyslu v Košiciach pri príležitosti 50. výročia jej vzniku hostí v priestoroch svojej galérie výstavu Kontakty. Je pozvánkou do sveta kreativity, kde sa tradičné techniky stretávajú s nekonvenčnými myšlienkami a vytvárajú inšpirujúcu symbiózu.

Názov výstavy: Kontakty
Miesto: Galéria ÚĽUV, Mäsiarska 52, Košice
Trvanie výstavy: 23. 2. – 19. 4. 2024
Otváracie hodiny: pondelok – piatok | 13.00 – 17.00 hod.
Kurátorka: Mgr. art. Katarína Ivanová
Realizácia výstavy: Mgr. art. Andrea Bednárová, akad. mal. Darina Kopková, Ing. arch. Zuzana Skokanová

Na výstave Kontakty predstavíme práce žiakov troch študijných odborov Školy umeleckého priemyslu v Košiciach: propagačné výtvarníctvo, odevný dizajn a dizajn exteriéru. Vystavované projekty potvrdzujú, že mladí umelci nielen s odvahou prekračujú hranice a objavujú nové formy vo výtvarnom umení, ale aj nasledujú tradície. Prekvapujú zručnosťou v práci s materiálmi a schopnosťou vytvárať pôsobivé, inovatívne umelecké diela.

Žiaci študijného odboru propagačné výtvarníctvo vyjadrujú prostredníctvom svojich prác jedinečné hľadanie v umeleckej ríši, ktorého výsledkom sú netradičné interiérové prvky: tapety, papierové vázy, interiérové šperky. Sú tiež spoluautormi architektonického riešenia samotnej výstavy.

Návštevníci galérie si budú môcť vychutnať aj zaujímavé návrhy odevov a doplnkov, ktoré so zmyslom pre štýl a kreativitu vytvorili študentky odboru odevný dizajn. Táto časť výstavy je prehliadkovým mólom, na ktorom sa tradičné textilné techniky stretávajú s modernými trendmi.

K tradičným remeslám sa svojou tvorbou najviac približujú žiaci zameriavajúci sa na exteriérový dizajn. O ich zručnosti svedčia keramické kvetináče a mozaiky, drevené modely stavieb i originálne zrkadlá.

Výstava v Galérii ÚĽUV Košice bude sprístupnená širokej verejnosti v trvaní 23. 2. – 19. 4. 2024.

Galéria podujatia

ÚĽUV