Albert Slavomír

Manufacturer
Aktívny od 1999

Albert Slavomír

Aktívny od 1999
Remeselná skupina
rezbárstvo
Aktivity výrobcu
Materiál
drevo
Pôsobisko
Handlová (okres Prievidza), Trenčiansky kraj
Viac o výrobcovi

Rezbárstvu sa intenzívne venuje šesť rokov. Podnetom mu bola snaha propagovať slovenské ľudové umenie medzi priateľmi v zahraničí. Prvé rezbárske skúsenosti čerpal od miestneho rezbára Vojtecha Mázika z Handlovej. Na jeho podnet začal vyrezávať pastiersky riad – osobitne črpáky s figurálnymi uškami, formy na oštiepky, zdobené palice, reťaze z jedného kusa dreva, figurálne plastiky a reliéfy s jánošíkovskými a pastierskymi motívmi. V súčasnosti sa orientuje na výrobu črpákov zo svoru a vzácny svor využíva aj ako rámec, pozadie pre betlehemy. Osvojil si i originálnu techniku vykladaných fliaš, pochádzajúcu z okolia Banskej Štiavnice.
Sortiment tradičnej ľudovoumeleckej výroby: figurálna plastika a reliéfy, bačovský riad, zdobené pastierske palice, reťaze z dreva, miniatúry z dreva, vykladané fľaše, svory, betlehemy. Zúčastnil sa na výstavách v Pribyline, Detve, Ružomberku, Handlovej, na podujatiach v Kežmarku, Detve, vo Východnej, v Myjave, Strážnici, Heľpe, Zuberci, Pribyline a na predvádzaní výroby na Dňoch majstrov v Bratislave r. 2012.

Výrobky schválené komisiou

Výrobky odsúhlasené na ďalšie rozširovanie pod obchodnou značkou ÚĽUV sú zdokumentované a zachované vo fondoch ÚĽUV.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV