Bartolen Marko

Manufacturer
Aktívny od 1994

Bartolen Marko

Aktívny od 1994
Remeselná skupina
píšťalkárstvo, výroba vzduchozvučných nástrojov
Aktivity výrobcu
Materiál
drevo, rohovina a kosť
Pôsobisko
Kamenec pod Vtáčnikom, Trenčiansky kraj
Viac o výrobcovi

Je dôstojným pokračovateľom miestnych tradícií Kamenca pod Vtáčnikom – obce, z ktorej pochádza a v ktorej žije. Venuje sa totiž výrobe tradičnej kostenej píšťalky, ktorou kedysi povestní handrári z Kamenca zvolávali obyvateľov na odpredaj nepotrebných handier. Okrem nej patria do sortimentu jeho výroby aj rôzne druhy píšťaliek, fujariek, fujár a gajdíc. Lásku k tradičným hudobným nástrojom dokazuje aj ich zberateľstvom. Svoje výnimočné majstrovstvo vo výrobe týchto nástrojov spája so schopnosťou hrať na nich, čo mnohokrát prezentoval na rôznych folklórnych podujatiach.
Sortiment tradičnej ľudovej výroby: handrárske kostené píšťalky – signálky, fujary, pastierske píšťaly – dvojačky, koncovky, malé trojdierové píšťaly – párové flauty, hlásne trúby, okaríny, gajdice z rohoviny.

Kontakt: 00421 46 546 52 52

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV