Bátorová Ľudmila

Manufacturer
Aktívny od 1990

Bátorová Ľudmila

Aktívny od 1990
Remeselná skupina
výroba kraslíc
Aktivity výrobcu
výroba kraslíc  
Materiál
škrupina
Pôsobisko
Prievidza, Trenčiansky kraj
Viac o výrobcovi

Technike zdobenia kraslíc sa intenzívne venuje od roku 1990. Znalosti a skúsenosti získala z dostupnej literatúry a vlastnými dlhoročnými skúsenosťami s touto prácou. Hoci najčastejšie využíva zdobenie farebnými voskami, ovláda i ďalšie krasličiarske techniky – batikovanie, dierovanie, vyškrabovanie, oblepovanie slamou.

V dekore používa tradičné geometrické, rastlinné a v poslednom období i figurálne motívy. Ako podklad jej slúži škrupina slepačích, husacích a stále častejšie i vzácnych – pštrosích vajec. Dekor a farebná skladba v ňom použitých prvkov odráža jej prirodzenú vitalitu a sviežosť. Nadobudnutý remeselný fortieľ vďačne odovzdáva ďalším záujemcom ako lektorka kurzov a účastníčka množstva podujatí tradičnej kultúry stále viac spájaných s rozvojom cestovného ruchu doma i v zahraničí.

Popri krasličiarstve sa venuje i rôznym technikám ľudovej výšivky. Je zberateľkou a nadšenou propagátorkou ľudového umenia, pre ktoré vytvorila tzv. staroverskú izbu vo svojom rodinnom dome.

Každoročne sa zúčastňuje na Dňoch majstrov v oblasti hornej Nitry a v Hrušove, zo zahraničia je to Rakúsko, Taliansko, Belgicko, Poľsko. Pracuje ako lektorka kurzov pri Hornonitrianskom stredisku v Prievidzi a v Liptovskom múzeu v Pribyline.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV