Galgóczy Tibor

Manufacturer
Majster ĽUV
Majster ĽUV

Galgóczy Tibor

Remeselná skupina
výroba z rohoviny
Aktivity výrobcu
Materiál
rohovina a kosť
Pôsobisko
Veľké Kapušany (okres Michalovce), Košický kraj
Viac o výrobcovi

Výrobca bol aktívny vo výrobe z rohoviny a kosti od roku 1960. Vyrábal výrobky s tradičným zameraním – poľovnícke poháre, vábniky, rohy a soľničky. V oblasti šperku to boli náramky, prstene, náušnice a prívesky. Dlhé roky spolupracoval s ÚĽUV-om. Neustále študoval pôvodné techniky a odbornú literatúru. Vystavoval a získaval za svoju tvorbu ceny a ocenenia. Jeho diela sa postupne dostávali do múzeí na Slovensku, ale aj do zbierok v zahraničí. Najväčšiu kolekciu jeho diel odkúpilo Zemplínske múzeum v Michalovciach. Je autorom publikácie Pastierske umenie užskej oblasti z roku 1997.

V roku 1988 získal ocenenie o priznaní kvalifikácie majster ľudovej umeleckej výroby v odvetví výroby z rohoviny, ktoré udeľuje Komisia pre posudzovanie odbornej spôsobilosti pracovníkov ľudovej umeleckej výroby.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV