Gregorová Eva

Manufacturer
Aktívny od 2000

Gregorová Eva

Aktívny od 2000
Remeselná skupina
tkáčstvo
Aktivity výrobcu
tkáčstvo
Materiál
textil
Pôsobisko
Prievidza, Trenčiansky kraj
Viac o výrobcovi

Tkať sa učila spolu s Tatianou Ivorovou od pôvodných nositeliek tejto voľakedy rozšírenej domáckej výroby – Márie Ľahkej z Chrenovca-Brusna a Anny Pekárovej z Veľkej Čause, ktoré ich učili najmä tomu, čo je na tkaní najťažšie, čiže snovať.
V súčasnosti sa venuje tradičnému tkaniu na krosnách, kvôli ktorému si zriadila samostatnú dielňu. Z viacerých techník tkania uplatňuje predovšetkým najrozšírenejšiu, tzv. plátnovú väzbu, ktorá vzniká hustým krížením osnovy a útku, pričom plátnové tkaniny sú obojlícne. Na snovanie používa bavlnené, ľanové a konopné nite, ako materiál najmä pamok a strihané handry. Pre tradičné textílie, ktoré tkaním vyrába, sú charakteristické geometrické vzory. Drobnejšie textílie vytvára technikou tkania na doštičke. Svoje zdručnosti uplatnila aj ako lektorka rôznych kurzov a tvorivých dielní tradičného remesla.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV