Janko-Buriak Ondrej

Manufacturer
Majster ĽUV
Majster ĽUV
Aktívny od 1948

Janko-Buriak Ondrej

Aktívny od 1948
Remeselná skupina
hrnčiarstvo
Aktivity výrobcu
Materiál
hlina
Pôsobisko
Šivetice (okres Revúca), Banskobystrický kraj
Viac o výrobcovi

Vynikal vo výrobe tradičného hrnčiarskeho riadu z oblasti Gemera. Dlhé roky sa najväčšej obľube v sortimente predajní ÚĽUV-u tešili jeho taniere a tanieriky z bielej hliny maľované farebnými hlinkami, s geometrickými a rastlinnými motívmi a jeho charakteristickými vtáčikmi. Jeho výrobky dosahovali neobyčajný pôvab najmä výpalom v poľnej peci vykurovanej drevom, ktorú používal do 80. rokov 20. storočia.
V roku 1981 získal osvedčenie o priznaní kvalifikácie majster ľudovej umeleckej výroby v odvetví výroby keramiky, ktoré udeľuje Komisia pre posudzovanie odbornej spôsobilosti pracovníkov ľudovej umeleckej výroby.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV