Jonis Jozef

Manufacturer

Jonis Jozef

Remeselná skupina
píšťalkárstvo, rezbárstvo
Aktivity výrobcu
Materiál
drevo
Pôsobisko
Ješkova Ves (okres Partizánske), Trenčiansky kraj
Viac o výrobcovi

Je jedným z najznámejších rezbárov hornej Nitry. Plastiky a reliéfy vyrezáva už celé desaťročia a jeho byt sa postupne stal akousi ľudovou galériou. Námety jeho diel majú prevažne figurálny charakter – čerpajú z tradičnej kultúry slovenskej dediny, osobitne spracováva pastierske motívy. Blízka mu je aj národná tematika, ktorej spracovanie má baladický ráz. Výraznejší charakter rezbárskych línií dosahuje v niektorých prípadoch rezbou do moreného dreva. Najčastejšie používa mäkké drevo lipy a čiernej bazy.
Zručne dokáže zhotoviť i viacero druhov ľudových hudobných nástrojov – predovšetkým píšťalky a fujarky s tradičným dekorom, ktorý dosahuje predovšetkým technikou tzv. šalvajstrovania, resp. leptania kyselinou dusičnou.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV