Joštová Igriciová Viera

Manufacturer

Joštová Igriciová Viera

Remeselná skupina
džbankárstvo, hrnčiarstvo
Aktivity výrobcu
navrhovanie bytových a odevných doplnkoch z keramiky; lektorovanie v škole remesiel pre deti a kurz hrnčiarskej výroby pre dospelých
Materiál
hlina
Pôsobisko
Bratislava, Bratislavský kraj
Viac o výrobcovi

Viera Joštová Igriciová vyštudovala VŠVU, odbor úžitkové umenie, špecializáciu keramika. Počas štúdia absolvovala stáže v ateliéri keramiky a porcelánu na VŠUP v Prahe, na ASP vo Wroclawi a internú stáž v ateliéri priemyselného dizajnu na VŠVU.
Tvorí prevažne menšie úžitkové keramické súpravy a keramické a porcelánové šperky, pri ktorých experimentuje s rôznymi keramickými technikami. Pracovala však už na rôznych témach. Vytvorila napríklad inštaláciu keramických prvkov do átria rodinného domu, haptickú stolovú hru pre nevidiacich, alebo v spolupráci s textilnou dizajnérkou Ľubicou Poncik vznikla kolekcia šperkov HABAN TOUCH, kde pri tvorbe čerpala inšpiráciu z tradičnej habánskej keramiky. Tvorí aj v iných výtvarných médiách.V roku 2022 ilustrovala knihu Peníze až na prvním místě aneb Pár investičních otázek na tělo od Štěpána Lacinu.
Venuje sa aj akvarelovej maľbe a príležitostne aj lektorskej činnosti. V škole remesiel ÚĽUV RCR v Bratislave lektorovala Letnú školu remesiel pre deti a kurz hrnčiarskej výroby pre dospelých. Zúčastnila sa na viacerých kolektívnych výstavách na Slovensku, v Čechách a Rakúsku. Žije a tvorí v Bratislave.

Výrobky schválené komisiou

Výrobky odsúhlasené na ďalšie rozširovanie pod obchodnou značkou ÚĽUV sú zdokumentované a zachované vo fondoch ÚĽUV.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV