Kiliková Oľga

Manufacturer
Majster ĽUV
Majster ĽUV
Aktívny od 1988

Kiliková Oľga

Aktívny od 1988
Remeselná skupina
košikárstvo
Aktivity výrobcu
Materiál
prírodné pletivá
Pôsobisko
Pusté Úľany (okres Galanta), Trnavský kraj
Viac o výrobcovi

Výrobe zo šúpolia sa naučila v ÚĽUV-e v roku 1995 vďaka náboru na túto techniku. V tom čase bola už na invalidnom dôchodku. Zhotovuje podložky a rôzne košíčky na stolovanie z hrubostáčaného šúpolia v prírodnom sfarbení i farebne morené. Zúčastňuje sa pravidelne na podujatiach, ktoré organizuje ÚĽUV (Dni majstrov, Lodno, Viedeň. V roku 2009 získala osvedčenie o kvalifikácii majsterka ľudovej umeleckej výroby v odvetví výroby zo šúpolia, ktoré udeľuje Komisia pre posudzovanie odbornej spôsobilosti pracovníkov ľudovej umeleckej výroby.
Čestný titul majster ĽUV jej bol udelený za zachovávanie a rozvíjanie výroby úžitkových predmetov z hrubo stáčaného šúpolia.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV