Krišková Eva

Manufacturer
Aktívny od 2013

Krišková Eva

Aktívny od 2013
Remeselná skupina
farbiarstvo, pletiarstvo, pradiarstvo
Aktivity výrobcu
farbiarstvo, pradiarstvo, pletiarstvo
Materiál
textil
Pôsobisko
Blatné (okres Senec),Blatné (okres Senec), Bratislavský kraj
Viac o výrobcovi

Ovčiu vlnu merino farbí a ručne pradie na kolovrátku rôznymi spôsobmi a tiež rôzne kombinovanú s inými prírodnými materiálmi ako bambusovými a hodvábnymi vláknami. Od malička bolo jej snom fotografovanie. Fotografiu neštudovala, ale predsa sa venovala umeniu a navštevovala SUŠ v BA na Sklenárovej 7, odbor scénického výtvarníctva – maľba a dekoračná tvorba.
Dnes sa venuje klasickým ručným prácam našich starých mám. Háčkovanie jej učarovalo ako prvé, lebo sa jej zdalo jednoduchšie a chcela niečo vytvoriť pre svoje deti. Neskôr vyskúšala aj pletenie na ihliciach. V Hrubej Borši sa zúčastňuje na kreatívnych piknikoch.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV