Kytková Daniela

Manufacturer

Kytková Daniela

Materiál
Pôsobisko
Viac o výrobcovi

Vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení, odbor textilný design. Tvorí a venuje sa dizajnérskej a umeleckej činnosti v oblasti textilu – účasť na medzinárodných sympóziách v Slavoniciach (2018, 2019), Textilné sympózia Ružomberok, výstavná činnosť – FORMA 2020 Ba, TXT- Textilná miniatúra 2021, Salón výtvarníkov- Umelka Ba 2019.
Realizuje sa aj v oblasti navrhovania prvkov interiéru, tvorbe textilného designu, bytových doplnkov a dekorácií. Dlhoročne spolupracuje s ÚĽUVom ako architekt výstav v galériách – získané ocenenie – Národopisná spoločnosť Slovenska udelila výročnú cenu za roky 2018 -2020 v kategórii výstava/expozícia-výstava Majstri hudobných nástrojov -v Galérii ÚĽUV v Bratislave.
Je aktívnou lektorkou, má viacročnú prax v kreatívnom vzdelávaní dospelých a deti v oblasti výtvarnej kultúry, vizuálneho umenia a estetiky. Pripravuje a vedie workshopy, kurzy a prednášky. Autorka myšlienky malej galérie vPRIESTORe v centre Bratislavy, kde prezentuje súčasnú lokálnu umeleckú, dizajnérsku a remeselnú tvorbu.

ÚĽUV