Piatková Martina

Manufacturer

Piatková Martina

Remeslo
bábkarstvo, drotárstvo, rezbárstvo
Materiál
drevo, kov
Pôsobisko
Bratislava
Viac o výrobcovi

Martina Piatková absolvovala odbor Bábkarska tvorba a scénografia na Divadelnej fakulte bratislavskej VŠMU. Umelecky vyrastala aj v Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici na odbore Tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov pod vedením profesora Tibora Uhrína.

Bábkarka, drotárka a ilustrátorka Martina Piatková sa pohybuje vo svete rozprávok, prírody, a prirodzenej ľudskej hravosti. V Bratislavskom bábkovom divadle tvorí bábky a rekvizity, absolútnu tvorivú voľnosť si však dopraje v ilustráciách a pri tvorbe drôtených sôch a šperkov. “Dalo by sa povedať, že kreslí drôtom v priestore, pretože jej diela pripomínajú ilustrácie k rozprávkam a príbehom,” napísal o Martine Piatkovej drotár a pedagóg Ladislav Jurovatý, ml., pod ktorého vedením absolvovala drotársky kurz v ÚĽUVe.
Svoje drôtené diela vystavovala v Galérii v radnici poľského mesta Strumień, v Národopisnom múzeu Plzeňska či v rámci výstavy Drôty made in Slovakia v Dabrowej Gornici. Ocitli sa v bratislavskom Primaciálnom paláci a v múzeách či na výstavách v Bytči, Žiline alebo Trenčíne.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach
ÚĽUV