Pussová Kornélia

Manufacturer
Majster ĽUV
Majster ĽUV
Aktívny od 1975

Pussová Kornélia

Aktívny od 1975
Remeselná skupina
hrnčiarstvo
Aktivity výrobcu
Materiál
hlina
Pôsobisko
Topoľníky (okres Dunajská Streda), Trnavský kraj
Viac o výrobcovi

Je absolventkou SŠUP, odbor keramika. Po skončení štúdia pracovala v stredisku v Pozdišovciach, kde sa zdokonaľovala v točení na kruhu a maľovaní. Podľa starých predlôh z 19. – 20. storočia vyrába hrnčiarske výrobky z oblastí Pozdišovce, Beluj, Halič, Ľubietová, Bardejov. Jej sortiment tvoria hrnčeky, mliečniky, misky, hrnce, džbány a pod. Hrnčiarskou technikou vyrába aj rozličné figúry, ktorých základný tvar je točený na hrnčiarskom kruhu a detaily sú domodelované, zdobené farebnými hlinkami. Zúčastňuje sa na rôznych podujatiach, kde prezentuje svoju tvorbu (Dni majstrov ÚĽUV-u, Dni keramiky vo Dvore remesiel ÚĽUV-u v Bratislave).
V roku 2005 získala osvedčenie o priznaní kvalifikácie majsterka ľudovej umeleckej výroby v odvetví keramiky, ktoré udeľuje Komisia pre posudzovanie odbornej spôsobilosti pracovníkov ľudovej umeleckej výroby.

Výrobky schválené komisiou

Výrobky odsúhlasené na ďalšie rozširovanie pod obchodnou značkou ÚĽUV sú zdokumentované a zachované vo fondoch ÚĽUV.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV