Rabada Matej

Manufacturer
Aktívny od 2012

Rabada Matej

Aktívny od 2012
Remeselná skupina
modrotlačiarstvo
Aktivity výrobcu
modrotlačiarstvo
Materiál
textil
Pôsobisko
Dolný Kubín, Žilinský kraj
Viac o výrobcovi

Na základe samoštúdia technológie výroby modrotlače a úspešných praktických skúšok farbenia, ktoré prebiehali v rokoch 2012-2013 bol vytvorený projekt Modrotlač Matej Rabada.
Hlavným cieľom projektu Modrotlač Matej Rabada bolo obnovenie a rozvoj modrotlače, vďaka obohacovaniu tejto techniky o súčasné vzory a jej celkové pretovrenie do súčasných podôb. Nemenej dôležitá bola aj prezentácia tejto techniky medzi odbornou i laickou verejnosťou, predovšetkým formou prednášok spojených s workshopmi, ktorým sa venujem dodnes.

Provizórne pivničné podmienky, v ktorých projekt vznikal boli v roku 2015 nahradené novovybudovanou farbiarskou dielňou v Párnici na Orave.
Uvedenie dielne do prevádzky a prvé desiatky metrov modrotlače boli súčasťou vlastnej diplomovej práce na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre textilu.

Od januára 2016 je Modrotlač Matej Rabada registrovaná firma, ktorá sa zaoberá výrobou modrotlačovej metráže a od roku 2017 aj výrobou produktov z modrotlače.

Za krátku dobu pôsobnosti sa podarilo naplniť ciele projektu, od hlavného, obnovenie výroby modrotlače, až po prezentovanie modrotlače. Bolo zorganizovaných niekoľko desiatok prednášok a workshopov, rovnako tak aj výstav venovaných modrotlači.
Tiež sa podarilo nadviazať mnohé spolupráce s dizajnérmi a firmami, ktorých výsledky spropagovali modrotlač ako techniku, ktorá sa nestratí ani v súčasnosti.

Do budúcna je v pláne rozširovanie portfólia o bežné produkty, ale aj limitované edície a v neposlednom rade aj o nové vzory.

Výrobky schválené komisiou

Výrobky odsúhlasené na ďalšie rozširovanie pod obchodnou značkou ÚĽUV sú zdokumentované a zachované vo fondoch ÚĽUV.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV