Rášová Lívia

Manufacturer

Rášová Lívia

Remeslo
pletiarstvo, splsťovanie
Aktivity výrobcu
výroba, predaj, vystavovanie, lektorovanie
Materiál
vlna
Pôsobisko
Liptovský Trnovec, Žilinský kraj
Viac o výrobcovi

Remeslám sa venuje od roku 2018. Technikou pletenia na ihliciach tvorí odevy a odevné doplnky z ovčej vlny, pričom využíva aj upcyklované vlnené priadze. Ovláda aj techniku mokrého aj suchého plstenia, ktorou tvorí plstené obaly. Znalosti získala v kurze, od známych, z literatúry, ale aj vlastnou skúsenosťou.

 

Svoju tvorbu prezentovala na výstavách:

Prototyp materiálu WOOLA – spolupráca s Crafting plastics! studio – výstava Sorry, we are trying. Biomaterial in Practice, Galéria Zichy, Bratislava (2.12.2021 – 8.1.2022)

Materialisti, Galéria Satelit Bratislava (4.5.-10.7. 2022)

Fragmenty tvorby, výstava Važecká kytica, Dom Jana Hálu vo Važci/Liptovská galéria P. M. Bohúňa (24.6-30.9.2023)

 

Taktiež sa zúčastňuje rôznych remeselných jarmokov a festivalov spojených s predvádzaním výroby: Ovčiarska nedeľa (Skanzen Pribylina, Liptovské múzeum Ružomberok, 19.5.2024), Altas zóna (festival Starmus, Bratislava, 14.5.2024)

 

 

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach
ÚĽUV