Szélesyová Nadežda

Manufacturer
Aktívny od 1971

Szélesyová Nadežda

Aktívny od 1971
Remeselná skupina
krajčírstvo
Aktivity výrobcu
krajčírstvo - výroba textilných bábik
Materiál
textil
Pôsobisko
Bratislava, Bratislavský kraj
Viac o výrobcovi

Venuje sa zhotovovaniu textilných bábik a sliepočiek pre ÚĽUV podľa vzorov niekdajšej výtvarníčky ÚĽUV-u Evy Kováčovej. Spolupráca sa začala trošku neštandardne, keď jej teta, zamestnaná v ÚĽUV-e, dohodla s kolegyňou Evou Kováčovou výrobu bábik bez vedomia mladej Nadeždy a potom ju už postavili pred hotovú vec. Hoci nemala žiadne predošlé skúsenosti z kurzu, šitie ju veľmi bavilo, a tak súhlasila. A keď jej zamestnávateľ dal súhlas na vedľajší pracovný úväzok, začala vyrábať.
Najskôr vlnené bábiky s háčkovanou hlavou a s nohami a rukami stáčanými z vlny. Po ukončení tejto výroby dostala strih na textilné bábiky dievčat a chlapcov vysoké 31 cm. Postupne pridala do sortimentu aj sliepočky. Ďalší strih na textilné bábiky dievčat a chlapcov vysoké 16 cm pripravila výtvarníčka Eva Kováčová výhradne pre ňu.
Bábiky a sliepočky plní výrobkyňa bavlnou. V počiatkoch boli vlasy bábik z ľanu prírodnej farby, neskôr, keď sa ľan minul, začala používať na vlasy priadzu iných farieb. V jej súčasnom sortimente sú naďalej všetky spomínané výrobky, ktoré farebne bohato variuje.

Výrobky schválené komisiou

Výrobky odsúhlasené na ďalšie rozširovanie pod obchodnou značkou ÚĽUV sú zdokumentované a zachované vo fondoch ÚĽUV.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV