Dvojhry

Dvojhry

Helena Veličová

Dizajnérske dvojice zo slovenského a českého prostredia, ktoré spoločnými silami vytvárajú úspešný dizajn.

ALLT
Štúdio ALLT založili v roku 2011 Peter Simoník spolu s Elenou Bolcekovou po tom, ako sa v rámci štúdií stretli na Fakulte architektúry STU a zistili, že vďaka podobnému prístupu a relatívne odlišným metódam je pre nich spolupráca kreatívnym prínosom. Ako sami hovoria, venujú sa všetkému, čo vám napadne, od produktového dizajnu, nábytku a bytových doplnkov až po produktovú fotografiu a grafický dizajn. A ničomu z toho nechýba príbeh, sviežosť a vtip.

MEJD
Štúdio MEJD vzniklo tiež v roku 2011, založila ho autorská dvojica Štefan Nosko a Katarína Beličková, ktorí sa spoznali počas štúdia v ateliéri Produkt dizajn na VŠVU. Štúdium rovnakého ateliéru spojilo ich pohľad na dizajn a založenie spoločnej značky prišlo následne viac-menej prirodzene. Spoločne sa venujú kreatívnemu produktovému dizajnu, pre ktorý je typická nielen funkčnosť a estetika, ale i zaujímavý a hravý koncept.

Popular
Značku Popular založil v roku 2002 grafický dizajnér a DJ Michal Rafaj. V roku 2003 sa zoznámil so Zuzanou Kubánovou, ktorá spolu s ním rozpracovala už existujúcu značku a vznikli prvé tašky a tričká. Táto kolekcia mala medzi známymi taký úspech, že dvojica sa po škole rozhodla Popularu venovať naplno. Tento rok značka oslavuje trinásť rokov a je populárna pre množstvo ľudí (nielen) z oblasti dizajnu, módy a hudby.

Veronika & Viktorie
Veronika Ďuricová a Viktorie Beldová tvoria mladé československé dizajnérske duo, stretli sa vďaka štúdiu v Ateliéri produktového dizajnu na pražskej VŠUP a k spoločnej tvorbe ich priviedlo kamarátstvo a spoločný pohľad na dizajn. Venujú sa produktovému dizajnu, tvorbe inštalácií, interiérovému dizajnu a ďalším projektom na poli dizajnu. Pri ich návrhoch pre nich hrá dôležitú úlohu kombinácia materiálov.

si.li
Dizajnérske duo si.li tvorí Simona Janišová a Linda Viková, ktoré sa stretli v Ateliéri keramiky bratislavskej VŠVU. Po ukončení štúdia začali pracovať v spoločnom ateliéri a toto zdieľanie priestoru v roku 2012 spontánne vyústilo do vytvorenia spoločnej značky, ktorá je zameraná na tvorbu úžitkovej keramiky, navrhnutej na každodenné používanie, no zároveň je typická sviežim a hravým prístupom.

ÚĽUV