Ten, kto vie, učí!

Ten, kto vie, učí!

Helena Veličová

Iveta Miháliková, Michal Hanula a Veronika Kostková sú ľudia, ktorí robia to, čo vedia, robia to dobre a zároveň to i učia. Títo traja výtvarníci/dizajnéri pôsobia na rôznych stredných umeleckých školách, každý na inom odbore a rozdiel je i v dĺžke ich pedagogickej praxe.
Iveta Miháliková sa od roku 1988 venuje textilnej tvorbe, maľbe akvarelu a textilnému šperku. Je členkou viacerých textilných združení a zároveň od roku 1997 učí na textilnom oddelení Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave. Michal Hanula je dizajnér venujúci sa najmä autorskej tvorbe z dreva (ale i z drôtu, plastov, rohoviny…), v ktorej nájdeme stolovacie a interiérové doplnky, hračky či komplexne navrhnuté detské ihriská. Je viacnásobným držiteľom cien zo súťaží Etudy z dreva či Kruhy na vode. Od roku 2005 učí na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku odbor tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov.
Veronika Kostková je odevná dizajnérka, známa nielen vlastnou individuálnou tvorbou, ale i spoluprácou s Liborom Komosným. Od roku 2010 učí odevný dizajn na Strednej umeleckej škole v Trenčíne.

ÚĽUV