Ako vyhľadávať v online katalógu

Ako vyhľadávať v online katalógu

Ak chcete nájsť dokument v Knižnici Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) a nechcete si zadať žiadanku na výpožičku, možno vyhľadávať v katalógu Knižnice ÚĽUV aj bez prihlásenia.

Ak si chcete objednať absenčnú alebo prezenčnú výpožičku alebo pozrieť stav svojho konta, musíte byť v knižnici zaregistrovaní a prihlásení do systému.

Ak hľadáte dokument nachádzajúci sa v knižniciach na Slovensku a nechcete si ho objednať na výpožičku, hľadajte cez portál Slovenská knižnica. To platí i pre články v seriálových publikáciách, pretože tie možno vyhľadávať ako produkt národnej článkovej bibliografie. Podrobné informácie k vyhľadávaniu možno nájsť na adrese: www.kis3g.sk

Poznámka: V online katalógu sa nachádzajú záznamy kompletného knižničného fondu.

Registrácia

Registrácia sa vykonáva v knižnici za osobnej účasti používateľa po predložení občianskeho preukazu, resp. pasu u cudzích štátnych príslušníkov. Používatelia služieb knižnice dostanú čitateľský preukaz s čiarovým kódom a jeho číselným prepisom, ktorý sa používa aj pri prihlasovaní v riadku ID používateľa (napr. 3875C00200).

Prihlásenie sa do systému

Kliknite na PoužívateľaPrihlásenie v ľavom hornom rohu obrazovky a vyplňte: ID používateľa: je 10 miestne číslo preukazu (čiarový kód bez hviezdičiek); Heslo: je posledné dvojčíslie roku narodenia, mesiac, deň, iniciálky priezviska a mena v tvare RRMMDDIN, napr. Ján Novák nar. 12.4.1985 heslo: 850412NJ (obrátené iniciálky). Heslo si možno zmeniť po prihlásení sa do systému. Ak ho zabudnete, kontaktujte knižnicu a heslo Vám znova zmeníme na prihlasovacie údaje podľa pôvodnej štruktúry.

Poznámka: Ak sa po zadaní svojho čiarového kódu a hesla nedostanete na stránku so svojím kontom, kontaktujte knižnicu telefonicky alebo emailom na adrese kniznica@uluv.sk

Vyhľadávanie

Vyhľadávajte pomocou:

    1. prezerania cez indexy, kľúčové slová, alebo multidatabázové vyhľadávanie
    2. z menu vyberte kritérium, podľa ktorého chcete hľadať: meno autora, názov diela, predmet, názov časopisu a pod.
    3. pri vyhľadávaní kľúčových slov môžete skombinovať viac slov do jednotlivých políčok a priraďte k nim kategóriu – autor, názov, predmet, prípadne ISBN u kníh a ISSN u seriálov.

Poznámka: Na objednávanie nepoužívajte košík! Je treba kliknúť na: Exempláre v ÚĽUV (bauluv) a potom na: Zoznam exemplárov

Všimnite si na zázname: status (objednávajte iba dostupné) a trieda exemplára (objednávajte iba vypožičateľné).

ÚĽUV