Brichta Tomáš

Manufacturer
Aktívny od 2005

Brichta Tomáš

Aktívny od 2005
Remeselná skupina
rezbárstvo
Aktivity výrobcu
rezbárstvo, výroba hudobných nástrojov
Materiál
drevo
Pôsobisko
Pliešovce (okres Zvolen), Banskobystrický kraj
Viac o výrobcovi

študoval na Škole úžitkového výtvarníctva v Bratislave, odbor Drevorezba. V štúdiu pokračoval na Katedre dizajnu VŠVU v Bratislave v ateliéri Industrial dizajn doc. Ferdinanda Chrenku.
V roku 2003 ukončil magisterské štúdium v odbore Úžitkové umenie. Zúčastnil sa viacerých výstav a súťaží nielen na Slovensku (Kruhy na vode 2000, Forma 2000), ale aj v Nemecku (Bugatti, Berlín, 2001) a vo Francúzsku (Bienále St. Étienne, 1998, 2000 a 2002).
V tvorbe Tomáša Brichtu dominuje dizajn, výroba hračiek a výroba hudobných nástrojov. V roku 2000 získal za dizajn hudobného nástroja Ninera 2000 v súťaži Kruhy na vode 1. miesto v otvorenej kategórii. Sám je hráčom na gitaru. Zúčastňuje sa na rôznych výstavách ako Designmatch v Prahe, 10. rokov Designu v Bratislave a pod.
O jeho tvorbe sa písalo v časopisoch RUD, Designum a Design – in.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV