Ivorová Tatiana

Manufacturer
Aktívny od 1998

Ivorová Tatiana

Aktívny od 1998
Remeselná skupina
tkáčstvo
Aktivity výrobcu
Materiál
textil
Pôsobisko
Ráztočno (okres Prievidza), Trenčiansky kraj
Viac o výrobcovi

Vedomosti o tkáčskom remesle získavala od ľudí v Handlovskej doline, z obcí Ráztočno, Morovno, Chrenovec-Brusno a Veľká Čausa, od nebohej pani Pekárovej, pani Márie Ľahkej a pána Andreja Vysočániho. O ľudové umenie sa zaujíma od detstva, dostala sa k nemu cez účinkovanie vo folklórnych súboroch Bezanka, Vtáčnik, Hájiček, kde spievala a tancovala. Ovláda hru na husliach a cimbale, účinkuje v súbore Hájiček z Chrenovca-Brusna. Jej sortiment tvoria tkané pokrovce, prestierania, kapsy z bavlny a ľanu, možno ich vidieť v zbierkach Podpolianskeho múzea v Detve.
Od roku 2000 sa zúčastnila na všetkých väčších aj menších folklórnych festivaloch, najmä v okolí bydliska – v skanzene v Zuberci, v Martine, Detve, Očovej, Polomke, Prievidzi, Hrušove. Ako školiteľka pôsobila v rámci Hornonitrianskych folklórnych slávností na podujatí Škola majstrov – ochrana a podpora remesiel na hornej Nitre.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV