Javorina v.d.

Manufacturer

Javorina v.d.

Remeslo
stolárstvo
Aktivity výrobcu
výroba, predaj
Materiál
drevo
Pôsobisko
Spišská Belá, Prešovský kraj
Viac o výrobcovi

Korene výrobného družstva Javorina siahajú až do roku 1947, keď na východnom Slovensku vzniklo umelecko-priemyselné výrobné družstvo pomenované podľa malej dedinky v tatranskom podhorí. Od samého začiatku sa Javorina zameriavala na tradíciu spracovania masívneho dreva z miestnych lesov, ktorú následne počas dekád rozvíjala v sériovej produkcii stolárskych výrobkov a interiérového vybavenia. Výrobky staršieho dáta tohto výrobného družstva sú zastúpené aj v zbierkovom fonde Múzea ľudovej umeleckej výroby v Stupave.

Dnes je Javorina etablovanou značkou európskych rozmerov, opierajúcou sa o pôvodný dizajn, vlastné technologické know-how a filozofiu udržateľnosti. Ako výrobca moderného nábytku z masívneho dubového a orechového dreva si stále drží svoju povesť a kvalitu, čo potvrdzujú mnohé ocenenia na domácej aj zahraničnej scéne. Sídli v Spišskej Belej a pravidelne svoje výrobky prezentuje na výstavách dizajnu v Bratislave, Nitre a Prahe.

Zdroj: https://javorina.com/pages/about-us

Výrobky schválené komisiou

Výrobky odsúhlasené na ďalšie rozširovanie pod obchodnou značkou ÚĽUV sú zdokumentované a zachované vo fondoch ÚĽUV.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach
ÚĽUV