Jurášek Zeno

Manufacturer
Aktívny od null

Jurášek Zeno

Aktívny od null
Remeselná skupina
rezbárstvo
Aktivity výrobcu
rezbárstvo
Materiál
drevo
Pôsobisko
Turčianske Teplice, Žilinský kraj
Viac o výrobcovi

Narodil sa v Rumunsku, na Slovensko sa presťahoval ako deväťročný. Vyučil sa za strojného zámočníka, neskôr, až do odchodu do dôchodku pracoval v podniku Štátne lesy. Rezbárstvu sa plne venuje od konca 90. rokov, keď mu ostalo viac času na jeho záľubu. Drevo a jeho vlastnosti poznal, pretože celý život prežil v hore, kde vykonával rôzne profesie – od drevorubača po strojníka. V tvorbe ho podporil synovec, ktorý pracuje s kameňom. Tematika jeho prác pramení v spomienkach na detstvo, na ľudí a udalosti, ktoré sa viažu na toto obdobie. Stvárňuje domáce práce okolo ľanu, pradenia. Venuje sa aj sakrálnej tematike. V betlehemoch vyjadruje hlavnú myšlienku Božieho narodenia, súčasťou jeho betlehemov je svätá rodina, traja králi a kravička s oslom.
Pre jeho tvorbu je charakteristické hrubšie opracovanie, pri ktorom nesústreďuje pozornosť na detaily, a štylizované sú aj proporcie zobrazovaných postáv.

Máte záujem o výrobky autora?

Originálne výrobky autora predávané pod značkou ÚĽUV. Výrobky prevažne pochádzajú z menšej dielne s limitovanou kapacitou výroby. Výrobky, ktoré sú momentálne dostupné, zasielame v lehote 5-14 dní od prijatia objednávky. V prípade, že máte záujem o väčšie množstvo výrobkov, ako sú naše aktuálne skladové zásoby, o termíne dodania sa s Vami radi dohodneme individuálne. Pri vybraných výrobkoch je možný len osobný odber v našich predajniach

Galéria výrobcu

ÚĽUV